Krásné vánoce a vše nejlepší v novém roce 2005 přeje
prof. Viliam Lasovský

JesusChristSuperSnowStar

Přestože v posledních letech to ani tak nevypadá, k Vánocům patří také sníh! Pro navození té správné zimní, potažmo přímo předvánoční nálady, Vám proto přinášíme další z fotografií pana profesora. Tentokrát v bílém opojení v Roháčích, kde se věnoval lyžařskému výcviku svých žáků. Jako v mnoha sportovních oborech, tak i tady pan profesor vnášel v život zcela nové a zajímavé myšlenky a disciplíny. Dlužno však dodat, že v tomto případě nenašel mnoho následovníků. Jde o zcela nový sjezdařský styl a postoj, který byl jeho žáky pojmenován jako "Jesus Christ Super Snow Star"…Kladl však na jezdce velmi vysoké nároky, především na jeho schopnost udržet rovnováhu, což především ve chvílích, kdy lyžníci pro zahřívání svých promrzlých tělesností užívali ostrou domácí pálenku, bylo doslova neustojitelné…Pod dojmem těchto skutečností pro Vás jistě nebude příliš složité správně si odpovědět na otázku: Který z lyžařů jest pan profesor Lasovský? Své tipy můžete popřípadě zapsat do "vrcholové knihy".

Na Košiaru

Snímek z roku 1917 dokazuje, že ani v dobách našich předků nebyly všechny zimy bílé. Věřte, nevěřte, díváte se na fotografii z prosince toho roku. Pod lehce zasněženými vrcholky Tater doslova idyla na košiaru…Nenechejte se však zmást ani rozkvetlou loukou! Ony neblahé výstřely z Aurory nejen zmagořily hlavy mnoha lidem, ale jak právě na prosincové květeně vidno, i příroda z nich byla paf!!!
Mimochodem, ti čtvernozí přátelé člověka, které tak zkrátka drží jeden z pastevců, nejsou jen tak ledajaké dědinské čuby, ale slovenské obdoby nespravedlivě populárnějších a komerčně až nechutně profláknutých bernardýnů ze Švýcar. Ten vlevo, to je Maxmilian Günter von Ofierowski - dědeček populárního "psího Gagarina" - Lajky. A vpravo sedí Ťapka, babička slavné Belly a zlí jazykové tvrdí, že snad i Sebastiána…"Záchranné" soudky (jsou vpravo před salaší) psi nemají ani tak proto, že není sníh, ale spíše z toho prostého důvodu, že pálenka je již vypita!…Pohleďte jen na tatínka pana profesora, Ďulu Lasovského (muž vlevo)…právě na prstech počítá, kolik "poldeci" už má v sobě…

Venuše

Přátelé, řekněte sami, no není to nádhera?! Tak takhle fotí pan profesor…A jakoby tou "Venuší" siluetou mladé lyžařky chtěl především mužské části lidstva říci : Horalové, Vánoce přece nejsou jen stromeček, dárky a kapr s bramborovým salátem…Tak šťastné a veselé!

Zde naleznete výsledky našich předchozích "vánočních" pátrání.

Zpět na úvodní rozcestník